• info@violemaribor.com

Zbiranje za odhod na tekmo se je začelo na dveh različnih mestih.Večja skupina se je predvsem zaradi dobrega »oglaševanja« zbrala pred Jugom in po kakšni uri in pol krenla proti Celju. Zbralo se je okrog 40 ljudi. Po 5-10 minutni vožnjo je sledil rutinski postanek na bencinski črpalki v Slivnici kjer se je po spet verjeli ali ne po uri in pol čakanja pridružila še druga skupina. Treba je še omenit da je dosti avtov prišlo individualno na postajo ali pa so kar odšli naprej v Celje. Ko smo predvideli da je skrajni čas da ne zamudimo na tekmo smo odšli. Glede na to da ta pumpa ni bila nikjer omenjena kot zbirno mesto se nas je zbralo okrog 15 avtov. In krenli smo… Na poti do Celja se ni dogajalo nič posebnega. Ob prihodu v Celje se je pa začelo. Avti z MB tablicami so trobli, plapolali so šali…Kmalu smo prišli k stadionu kjer smo si ga malo ogledali. Smešno in hkrati bedasto je izpadel grafit v neposredni bližini s katerim Grofje označujejo da se nahajte v bližini stadion. Je namreč zelo slovnično nepopoln ker manjka cela črka – CELJSI GROFJE. Ob vstopu na stadion (kontrola gostujočih navijačev ob vhodu-ocena nezadostno) smo obnemeli na celjsko lepotico J Do sodnikovega živžga se je zbralo Viol 250 ,dosti predvsem iz krajev na območju celjske regije (Konjice,Velenje,Celje,Zreče…). Ob pričetku tekme se je začelo z navijanjem, tako da se domačinov ni slišalo. Posebej dobro je izpadlo z našo tribuno in glavno, kjer je bilo po oceni okrog 500-1000 privržencev Maribora. V 36. minuti pa zadetek Pekiča. Prižgejo se bakle, množica pa veselo v stilu grških navijačev spleže na 10 metrsko ograjo. Ko slavje poneha se navijanje nadaljuje do konca polčasa. Med polčasom se je pa zgodilo nekaj kar je narekovalu poteku dogajanja in vzdušja do konca. Namreč za našim sektorjem se je nahajala na nekem nasipu skupina okrog 200-300 ljudi (očitno je šlo za celjske privržence), ki je izkoristila teren in začela proti nam metati kamne. Seveda je sledil proti napad z nabranim materialom ter juriš, ki je zgledal takole da so navijači Maribora navalili na ograje zgolj za šale, saj smo se vsi zavedali da do njih ni bilo mogoče (med nami in njimi dve ograji-sektorska ter žičnata ki ograjuje gradbišče bližnje dvorane ter vmes policija). Množica na nasipu je pobegnila… pričakovano. Razjarjena skupina Mariborčanov in ostalih navijačev MB je nato prišla na idejo, da jo »vrže« tribuno na testu varnosti konstrukcije, ki ji uprava celjskega prvoligaša pravi kar tribuna za gostujoče navijače. Namreč mnogi med nami so ugotovili da tribuna ni pritrjena oz. po domače zašraufana na tla ter, da je mogoče mnogo delov odstraniti kar z roko (?!). Začel se je tehnični pregled. Množica jo je dvignila vendar je od opazki da je tribuna nezadostna kar se vseh standardov tiče, tribuno spustila in ob tem povzročila da je bila tribuna kasneje bolj podobna poligonu za gorsko kolesarjenje. Vendar smo se odločili da do konca tekme vzdržimo na njej in pripeljemo naše igralce do zmage! No spet smo začeli z navijanjem, ki je pa na tej tekmi bilo res dobro. Promovirani sta bili dve ali tri nove pesmi (če jih hočete slišat pač spremljajte navijanje na naših tekmah). V 76. minuti pa spet pride do erupcije ko Pekič že drugič zatrese mreže. Folku se spet vtrga, pleže po ograjah, pirotehnika je v »luftu« in kar naenkrat sledi nepričakovan test zmogljivosti ograje. Naenkrat začne ograja razpadat ob pritisku predvsem brc razigranih navijačev Maribora. Varnostniki (študenti z napotnicami preko Študentskega servisa MB) zmedeni ne vejo kam, dokler ne začutijo prisotnost Terminatorske enote MNZ. No folk se kmalu umiri, varnostniki s pomočjo policijskih plastičnih trakov (ja to je tisto s katerim ti onemogočijo premikanje rok kadar si »odpeljan«) pritrdijo ograjo da spet zgleda nekak. Kasneje v 79.minuti Čadikovski da gol naši Kuzmi (naj jim bo pubecom-darilo za tekmo proti evropskemu klubu na novem stadionu). Stadion presenetljivo miren,Grofje vzklikajo : Sodiš pošteno! Nikakršno slavje celjski navijačev se poleže (beri: vzdušje isto), mi pa z vnetim navijanjem tekmo pripeljemo do konca. Sledijo formalnosti-igralci pridejo pozdravit,opazuje se organe (ne)reda in (ne)mira če majo koga na »oki«.Po skoraj da uri čakanja nas spustijo, v premstvu policije odidemo proti avtom in z srci polnimi veselja in radosti (izražam se v jeziku Celjski grofov,ki so namreč zelo mirna in nenasilna skupina) in odidemo domov. To je pa tudi vse kar se tiče utrinkov iz gostovanja na slovenskem Nou Campu. Se vidimo v nedeljo ko pri nas gostuje reprezentanca republike Madžarske (beri: Müra) in njeni divjaki znani pod imenom Črni Gringosi.