• info@violemaribor.com

Prvi derbi na drugi strani Trojan v tej sezoni, je prinesel novo zmago v prvenstvu. Tokrat se je na jugu Stožic zbralo okoli 250 Viol, tokrat je naša pesem grmela že nekaj minut pred začetkom tekme in tako je ostalo vseh 90+ minut tekme. Na ograji klasična postavitev z udarnim ULTRAS MARIBOR in ostalimi manjšimi, v zraku pa tri velike zastave in nekaj malih. Hitro vodstvo, že v prvi minuti je dalo navijanju še dodatni zagon, kar so začutili tudi naši pubeci na terenu, ki so nato dosegli že drugi zadetek. V prvem polčasu velja omeniti še parolo namenjeno severu, LUBIANA, LAIBACH, METROPOLA SLOVENIJE ALI KRIZA IDENTITETE? in skandiranje ob izvedbi njihove koreografije. Drugi polčas je postregel z bolj napetim začetkom in izenačenjem rezultata. Glede na prestope bivših žabarskih igralcev v naš klub, se dvigne parola ZELENO SRCE TEŽKO ZVESTO BIJE, KO V OČEH VIJOLČNA ZASIJE! Okoli 60. minute sledi koreografija s parolo SKUPAJ STÄRKER (močnejši) in grboma Viol in Green power iz St. Gallen-a, v znak 5. obletnice prijateljstva, kar je simbolizirala rimska številka V. Zraven se med črnimi kartoni na tribuni prižgejo baklje in stroboskopi, ki poskrbijo za nekaj minutno prekinitev tekme, ko se je dim od odvrženih bakelj zavlekel nad igrišče. Pred samim koncem tekme, ko je večina že mislila, da bo tudi tokrat prišlo do delitve točk, sta za eksplozijo in norišnico v gostujočem sektorju poskrbela prvo Kronaveter, dve minuti kasneje pa še Rudi, ki je postavil končni rezultat 2:4. Igralce se je po tekmi glasno pozdravilo s pesmijo KO TEŽKO JE IN TI NE GRE ter ŠAMPIONI. Severu pa se je pokazala še zadnja parola, TUDI VI BI PRESTOPLI K VIOLAM, ČE BI LAHKO! :) in pozdrav z anti žabarskimi pesmimi. Prvo soboto v oktobru (5.10.) ob 20.15 uri, doma gostimo ekipo Mure.