• info@violemaribor.com

Za letošnjo sezono smo zaključili s evropskimi tekmovanji, kljub borbi do zadnje minute in napeti končnici, pubecom na terenu ni uspelo zadeti še tretjič in ostalo je pri neodločenem rezultatu 2:2. Na jugu se je zbralo nekaj več ko 1000 Viol, skupaj pa na stadionu preko 9000. S glasnim in udarnim navijanjem se je štartalo od prve minute tekme. V 10. minuti je izvedena koreografija, s parolo in sporočilom KO TEŽKO JE IN TI NE GRE, ZAPOMNI SI, DA TU SMO MI (ki je na ograji ostala do konca tekme), na tribuni pa dve ogromni črki V in M (Viole Maribor), okoli pa vijol'čni kartoni. V 33. minuti, je na Kalvariji ob krajšem ognjemetu prižganih 33 bakelj, ki so dale dodatno energijo za navijanje, še posebej od premieri nove pesmi KO TEŽKO JE IN TI NE GRE, katera je bila sprejeta in tudi zapeta zelo dobro. V drugi polčas se gre z istim tempom navijanja, kot smo zaključili prvega, potem pa prva eksplozija ob zadetku Tavaresa, ko je prižgano tudi nekaj pirotehnike. Navijanje na jugu in sodelovanje s celotnim stadionom je bilo tokrat na pravem nivoju. Potem pa še ena eksplozija, ko je Rudi dosegel izenačujoč zadetek. Do konca tekme, je pesem iz juga dobesedno grmela in ponesla igralce, vendar pa je kljub temu ostalo pri rezultatu 2:2. Ob koncu tekme in kasnejšem pozdravu igralcev, sledi pyroshow v kombinaciji bakelj, dimnih in stroboskopov. Posebej se je po tekmi skandiralo še Darku Milaniču in Saši Ivkoviću. Ob pesmi ALE MOJ MARIBOR ALE, pa so se igralci po nekaj minutah vrnili iz slačilnice in še enkrat pozdravili Viole in ostale navijače na vzhodu in stari tribuni. Prvenstvo se nadaljuje to nedeljo 1.9. ob 20:10, ko gostujemo v Domžalah, potem pa sledi reprezentančni premor.