• info@violemaribor.com

Prvi poraz na domačem terenu v letošnjih kvalifikacijah za LP, je iz juga spremljajo nekaj manj kot 1000 navijačev (ponovno so bili prisotni tudi švicarski prijatelji iz St. Gallen-a), skupaj na stadionu pa nekaj več kot 10000. Dobro razporejeni transparenti in ponovno veliko malih in nekaj večjih zastav skozi celo tekmo v zraku, je ustvarilo lepo sliko južne tribune. Dobro navijanje od samega začetka tekme, z vsemi standardnimi pesmi in skandiranji (tudi nekaj bolj ali manj uspešnega sodelovanja z vzhodom). Kljub rezultatskemu zaostanku na terenu v drugem polčasu, navijanje ni pojenjalo, ampak je jug v zadnjih 15. minutah tekme dal vse od sebe. Nekje v istem času je bilo na Kalvariji spontano prižgano še nekaj pirotehnike za dodatno energijo in za tem še na jugu nekaj dimnih, ki so ustvarile gost vijol'čni dim, je vse kar velja omeniti iz sredine tekme. Klasičen pozdrav igralcem po tekmi pa s pesmijo V ZMAGI AL' PORAZU. V soboto nas ob 20:15 čaka nova domača prvenstvena tekma proti Sežani, takoj po tekmi pa zbor na južni ploščadi in obeležitev 30. obletnice skupine, ki je bila predvidena 2.8.

p.s. zastave, ki jih dobite za mahanje na tribuni niso vaša last in jih zato ne odnašajte domov!!!