• info@violemaribor.com

Zaključena je še ena skandinavska avantura, naš klub si je kljub porazu po podaljških, zagotovil preboj v 3. krog kvalifikacij za LP. Ekipa Viol in nekaj pubecov iz St. Gallena (vse skupaj 50 ljudi), je na Švedsko prispela dan pred tekmo. Na dan tekme, nekaj ur pred pričetkom jih v mestu obkoli policija. Po standardnem poskopku (legitimacija in pregled) ter nekoliko pregovarjanja, po dobrih dveh urah in v spremstvu švedskih organov pregona, se na bljižnjem trgu počaka do odhoda na stadion. Sama tekma je minila v napetem ozračju, predvsem zaradi dogajanja na terenu, kot tudi na tribunah. Občasno navijanje iz gostujočega sektorja, je vseeno pomagalo našim pubecom na terenu, da so se borili do konca tekme. Med polčasom se po spretni akciji, iz zgornje tribune (nad AIK-jevim navijaškim sektorjem) vzame eden manjši transparent in del velikega, ki se kasneje tudi pokaže domačinom. Ta poteza Viol, jih je tako šokirala, da v času podaljškov sledi njihov vdor na igrišče in poskus vrnitve tega dela transparenta, kar jim je z veliko pomočjo redarjev v gostujočem sektorju tudi uspelo. Pred koncem tekme v 117. minuti, Maribor zniža rezultat in s tem utiša Friends Areno. Po tekmi sledi veliko slavje z igralci in načrtovanje novega potovanja v Skandinavijo, saj nas v 3. krogu čaka Norveški Rosenborg. Še prej pa to soboto 3.8.,v domačem prvenstvu gostujemo v Murski Soboti, tekma je na sporedu ob 20:10.