• info@violemaribor.com

Včerajšnji derbi se je kljub terenski prednosti, končal z remijem (0:0), vendar pa postregel s pestrim dogajanjem na tribunah. Celodnevno nedeljsko deževje ni napovedovalo pretiranega obiska, ampak se je na stadionu kljub temu zbralo približno 7000 obiskovalcev, od tega na jugu okoli 700. Na ograji je udarno mesto ponovno prevzel transparent ULTRAS MARIBOR, zraven njega pa ostali manjši in večji, ter transparenti podskupin. Glasno navijanje se je začelo od samega začetka tekme, odpeta je bila večina anti žabarskih pesmi in ostalega repertoarja južne tribune. V drugem polčasu se je navijanje začelo z nekaj minutno zamudo (večina je še hladila grla s pivom), kot že proti AIK-u je pesem FORZA VIOLE dvignila celotni jug. V 70. minuti sledi lepa bakljada v kombinaciji z vijol'čnimi in rumenimi dimnimi. Gost dim se nekoliko zavleče na igrišče, krajša prekinitev pa sledi tudi za nekaj bakelj, ki so bile odvržene na teren. Nekaj minut kasneje iz zahodne tribune, proti gostujočemu sektorju poleti nekaj pirotehničnih sredstev, odgovor GD (v strahu in paranoji, so celo sami pregledali gostujoči sektor ob prihodu na stadion) sledi pred koncem tekme, ko je v teren odvrženih nekaj bakelj, eno med njimi naš igralec Blaž Vrhovec, vrže nazaj proti severu (isto kot Matjaž Kek leta 1998). Kljub konstatnim napadom na gostujoči gol in odličnemu navijanju, se rezultat do konca tekme ni spremenil. Ob pozdravu igralcev in pesmi V ZMAGI AL' PORAZU, po koncu tekme je prižgano še nekaj pirotehnike. V sredo sledi gostovanje na Švedskem, v petek 2.8. pa se ob 19.00 uri dobimo na južni ploščadi.