• info@violemaribor.com

Za zadnjo domačo tekmo v sezoni, ki je hkrati pomenila tudi proslavo naslova državnega prvaka, se je na jugu zbralo (le) okoli 300 Viol. Razlog za takšen obisk lahko pripišemo delovnemu dnevu in uri igranja (16:55), kot tudi da je bilo prvenstvo odločeno že teden dni prej, ampak takšne stvari nimajo veze. Vizualno je tribuna jug izgledala približno podobno kot na vseh predhodnjih tekmah, le kakšen starejši transparent več je bil izobešen. Povprečno navijanje v prvem polčasu, ko so bile zapete tudi nekatere stare pesmi, se je potem dvignilo v drugem. Spet dobro sodelovanje z vzhodom in glasno navijanje skozi celotni polčas do konca. Neposredno pred koncem tekme, v 89. minuti se izvede veliki pyroshow z bakljami in dimnimi bombami. Pirotehnika še ni zgorela do konca, ko je glavni sodnik odpiskal konec tekme in že tradicionalno je sledil preskok ograje iz vseh tribun ter lov na nove suvenirje. Ob sami podelitvi in kapetanovem dvigu pokala, ki je tokrat potekal na igrišču pred vzhodom, je bilo prižganih še nekaj bakelj, tako na terenu kot na tribunah (tudi v rokah nekaterih igralcev). Zadnja prvenstvena tekma sezone, je na sporedu v soboto ob 15.45 uri v Domžalah.