• info@violemaribor.com

Dobro oddelan derbi iz naše strani, je na žalost pokvarila predstava naših pubecov na terenu, ki bi si lahko z zmago zagotovili že 15. naslov državnih prvakov in tako vse skupaj prestavili še za krog ali dva. Solidno število Viol na zboru, je napovedovalo dober korteo proti stadionu, kar se je tudi uresničilo. Transparent ULTRAS MARIBOR v prvi vrsti, glasna pesem in ogromno prižgane pirotehnike, je dodatno ogrelo še ostale navijače Maribora na južni ploščadi, ko so Viole prišle do stadiona. Glasno navijanje od 1. minute igre ni pojenjalo niti pri vseh treh žabarskih zadetkih. Okoli 15. minute se dvigne koreografija (za katero ponovno gredo pohvale vsem, ki so pomagali pri njenem nastajanju) posvečena 100. letnici nogometa v Mariboru in 1 SSK Maribor, predhodniku NK Branik. Pred jugom je bil dvignjen grb kluba, na tribuni pa izpisana letnica 1919, ki se zaradi nekoliko slabše razporeditve ljudi na jugu ni izpisala najboljše. Udarno mesto na ograji je tokrat spet imel stari beli transparent VIOLE MARIBOR, okoli njega pa ostali večji in manjši. Izobešena je bila tudi fotografija žabarov iz lanskega derbija z prižgano vijol'čno dimno. V prvem polčasu protestno, zaradi dogajanja na terenu iz juga poleti tudi nekaj bakelj in prižge se nekaj vijol'čnih dimnih. V drugem polčasu se navijanje nadaljuje v istem ritmu kot v prvem. Tekom drugega polčasa je dvignjenih nekaj parol namenjenim gostom iz severa (ŠE OBSTAJA GRUPA V SLOVENIJI, PRED KATERO NISTE BEŽALI?, ZA TRIPADVISOR IN VIOLE, JE LJUBLJANA NA 1. MESTU ZA IZLETE IN SPREHODE, zraven pa 5 fotografij Viol v LJ iz zadnjih derbijev in ZELENI Z(M)AJČKI). V 60. minuti sledi konkretni pyroshow, med katerim večina bakelj konča na terenu. Pred koncem tekme sta dvignjeni še paroli DRŽI SE ZORAN in CHRIS KEEP RIGHT ON!. Zadnjih 10. minut tekme se poje pesem V ZMAGI AL PORAZU, pri pozdravu igralcev po koncu tekme se prižge že nekaj pirotehnike in tribuna jug s svojo energijo, pubecom na terenu "vlije" novih moči (za razliko od nekaterih na ostalih tribunah). Po kakšnih 10. minutah navijanja po tekmi, se igralci vrnejo iz slačilnice in še enkrat pozdravijo Viole, sledi glasno skandiranje ŠAMPIONI in nekaj pozdravov gostom iz Lj. Prvenstvo se nadaljuje v sredo 15.5. ob 20:15, ko gostujemo v Celju.