• info@violemaribor.com

Za nami je tretji derbi te sezone. Točkovna razlika na lestvici se zaradi remija (0:0), ni spremenila in ostaja +10 v našo korist. Karte za naš sektor, so pošle v prvi in edini prodaji, tako da se je iskala karta več. Lepo število Viol in ostalih navijačev Maribora, je v koloni krenilo iz AC počivališča Lukovica proti Stožicam. Zaradi "vrhunske" organiziranosti Lj policije, ki del kolone preusmerja proti parkirišču na Žalah in potem vrača nazaj proti Stožicam, se vstopa na sektor še v prvih minutah tekme. Ograja standardno izpolnjena z običajnimi transparenti, v zraku je več velikih zastav, kot provokacija se dvigne tudi preurejen grb Ljubljane z džamijo. Vrhunsko navijanje od samega začetka tekme, vseh mariborskih navijačev, se posebaj pa našega sektorja. V drugem polčasu se dvigne transparent z napisom IZNAD VSEH s klubskim grbom, zraven pa je prižgana velika količina pirotehnike, predvsem črnih dimnih bomb, katerih dim se je zavlekel nad igrišče za nekaj minut. V zadnjih minutah tekme se spontano, ob navijanju prižgejo še baklje, kjer svoj konec dočaka tudi ena majica GD. Po koncu tekme grmenje pesmi Tota ekipa je čisto nora in Šampioni, ter še nekaj napevov namenjenim severu. Odlično oddelan derbi iz naše strani, pa ima tudi manjšo napako, saj sta bili dve črki na paroli (dvignjena v prvem polčasu, kot odgovor na žabarsko) narobe izpisani, kar se v prihodnosti vsekakor ne sme več zgoditi. Verjamemo pa, da smo s tem zelo navdušili sever Stožic in jim dali nekaj nove inspiracije za vnaprej. Pred nami je reprezentačni premor, prvenstvo se nadaljuje 30.3., ko doma gostimo Celje.