• info@violemaribor.com

Prva domača tekma v novi sezoni je v Ljudski vrt pripeljala ekipo Mure. Tribune so bile kljub precejšnji vročini skozi celi dan, lepo popolnjene (prb. 6000 gledalcev), na jugu nekaj manj kot 250 Viol, na severu pa kakšnih 600 murašev (od tega je bilo videti samo okoli 15 BG ?). Poostrene mere varovanja s strani organov pregona so dale vtis, kot da gre za štajersko - prekmurski derbi v 90-tih. Zaradi gneče na blagajnah in dejstva, da je marsikdo pozabil na sistem plačevanja na stadionu, se je jug sestavil, komaj nekje v dobri 10 minuti tekme. Glasno navijanje, ki je na čase padalo in se ob vseh (nažalost zapravljenih) priložnostih na terenu tudi dvignilo, je s seboj več krat potegnilo tudi preostanek stadiona, najbolj pa vzhodno tribuno. V začetku drugega polčasa so se praktično vsi na jugu pomaknili na zgornji balkon, kjer se je ob pesmi ALE, ALE, A-O potem skupaj iz dveh vhodov ˝vdrlo˝ na sektor in ob nekaj prižgani pirotehniki (baklje in dimne) in z še glasnejšo pesmijo skozi preostali polčas, poskušalo pubecom na terenu dati dodatnih moči za dosego zadetka. Na žalost se to do konca ni zgodilo, rezultat je ostal 0:0. Po tekmi se je igralce glasno pozdravilo s pesmijo TOTA EKIPA JE ČISTO.
V četrtek 2.8. nas ob 20:15 v Ljudskem vrtu čaka povratna tekma proti Gruzijski ekipi Chikhuri.