• info@violemaribor.com

 

 

Derbi, ki bi moral biti odigran že lanski december je predstavljal prvo tekmo v letošnjem letu in hkrati je to bila tudi tekma, na kateri smo proslavili svojo 30. obletnico (če odštejemo veliko bakljado po avgustovski tekmi s Sežano). Na zboru pred tekmo se je zbralo lepo število Viol vseh generacij, ki so v skupnem korteu ob veliki količini prižgane pirotehnike (dimne, baklje in ognjemet) in precej malih zastav krenili proti stadionu. Ob vstopu na stadion so se delili posebni spominski šali, ki so predstavljali repliko prvega šala naše skupine iz sezone 92/93. Na južni tribuni se je zbralo okoli 1200 navijačev. Ob prihodu igralcev na igrišče, so v kazenskem prostoru pred jugom zaplapolale še velike zastave v rokah naših članov. Koreografija na jugu se je izvedla v prvih minutah tekme in je uspela, kot je bilo načrtovano, ob tem je bilo prižganih tudi nekaj vijol'čnih dimnih. Na ograji so se tokrat izobesili samo nekateri udarni transparenti, med njimi tudi takšni, ki jih na jugu nismo videli že nekaj let. Navijanje v prvem polčasu ni bilo na pravem nivoju, delno je za to krivo tudi ozvočenje za vodenje navijanja. Sredi polčasa se je izvedla lepa šaljada od pesmi REKA PUNA KLORA in še nakaterih. Drugi polčas je nato na tribuni in tudi na terenu prinesel nekoliko boljšo sliko, navijanje je bilo glasnejše, še posebaj po izenačujočem golu, ko se je prižgalo tudi nekaj pirotehnike, ki se je spontano prižigala skozi celotni drugi polčas. Izvedena je bila tudi koreografija z rumenimi in vijol'čnimi kirurškimi rokavicami. V 80. minuti je sledila še bakljada, ki je bila manjša od načrtovane, vseeno pa dokaj solidna, nekaj bakelj pa je končalo tudi na igrišču. Našim igralcem do konca tekme ni uspeli povesti in rezultat je ostal 1:1. Po tekmi je sledil še pozdrav igralcem. V sredo ob 17.00 uri se prvenstvo nadaljuje z gostovanjem v Murski Soboti.

Za konec pa še o dogajanju pred tekmo: Po več letih čakanja so zmajčki končno našli dovolj poguma in se v Maribor pripeljali prej. Gostje so bili opaženi že v garažni hiši, takoj ob prihodu. Ob informaciji da so krenili po Lentu, smo reagirali takoj in se odpravili v mesto. Brez odlašanja, brez spoštovanja jim je naša ekipa "zaželela dobrodošlico". Kadarkoli, s komer koli in kdor koli bo hotel, ga bomo pričakali. Pozdrav do naslednjega srečanja.

Foto: Viole foto (F.S., J.G., J.S.)


Sledite nam

Obvestila

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image