Viole Maribor | Ultras since 1989

Intervju z vodstvom skupine pred nadaljevanjem prvenstva

natisni PDF

Pred prvo spomladansko tekmo v hramu slovenskih državnih prvakov - v Ljudskem vrtu (to soboto prihaja vijoličastim v goste vodilni Koper) smo se pogovarjali z vidnejšimi člani Viol, ki so za našo spletno stran povedali kaj pričakujejo v spomladanskem delu prvenstva, kakšne so trenutno aktivnosti skupine ipd...

Prvo gostovanje spomladi v Domžalah je za nami, Viole so ga oddelale solidno, v soboto prihaja Koper kaj lahko pričakujemo od t.i. "derbija" vodilnih ekip ?

Na igrišču se bosta resda pomerili trenutno najuspešnejši ekipi lige, iz navijaškega stališča pa ne bo nič posebnega, ker navijači Kopra niso aktivni, bo pa najbrž solidno poln naš Jug. Za prvo tekmo se pripravljajo neke stvari, kaj konkretno, bodo naši člani videli na tribuni. V tem trenutku, je najbolj pomembno, da z glasno podporo pomagamo Mariboru, da zniža zaostanek za Koprom, in ga v naslednjih kolih tudi dohiti...

Katerim aktivnostim se skupina trenutno najbolj posveča ?

Teh je več, delamo na marketingu, čez zimo so bili narejeni šali in novi puloverji s kapuco, našitki, nalepke ipd. so tako nonstop na zalogi, bodo pa kmalu na voljo nove stvari. So pa seveda tu še sprotne stvari, organizacija tekem, gostovanj, priprava koreografij ipd...

Na tekmi v Domžalah in na reprezentanci proti Katarju se je izobesila parola "PROTI REGIONALNI LIGI" . Zakaj ta parola in zakaj proti ?

Okoli regionalne lige je bilo v preteklosti že veliko povedanega, je pa že "moteče", da se ta ideja pojavi vsake pol leta, no sedaj, ko so se oglasili tudi veljaki iz NZS z idejo o nekakšnem turnirju, smo se s parolo oglasili tudi mi. Ni skrivnost kaj so največji problemi oz. zakaj smo proti. Ve se, da je cilj te lige delanje profita, da pa potem to ne bo več "fuzbal" temveč igre vodilnih ali t.i. "balkanske kuhinje", od katere pa naš klub ne bo imel kaj dosti. Takšne vrste liga, tudi ne garantira nikomur nič(npr. uvrstitev v ligo prvakov), omenjajo se neke vrste "prijateljskih turnirjev", prijateljski turnir lahko klub naredi tudi z evropskimi moštvi, ki so vsako leto na pripravah pod Pohorjem, bodo imeli isto polne štadione. Naslednja stvar, v slovenski ligi, niso sposobni organizirati nekaterih tekem brez personalizacije, v tej regionalni ligi bo vsaka tekma rizična, represija se bo še povečala, personalizacija bo obvezna, mediji bodo pred, med in po tekmi preštevali na stotine poškodovanih in mrtvih ipd. Prepričani smo tudi, da bodo gostovanja najverjetneje prepovedana, potem pa se je treba vprašati, kakšen smisel ima vse skupaj ? Že sedaj so veliki problemi(zavrnitve na meji, spremstvo od doma do prizorišča tekem in nazaj) pri odhodu na tekme v države ex-yu, kasneje ne bo nič drugače oziroma še huje, seveda pa ne smemo pozabiti tudi na navijaški zakon ipd. Četudi bodo gostovanja dovoljena, pa smo geografsko gledano v najslabšem položaju, dejstvo je, da zaradi razdalj, enostavno ne bomo uspeli "oddelati vseh gostovanj", ker realno gledano tako velikega zaledja spet nimamo. Konec koncev,  nikakor ne smemo pozabiti, da nas takšna liga vrača dve desetletji nazaj, tja, od koder smo se odcepili, čemu potem borba za neodvisnost naše države ? Vse to so na grobo našteti razlogi, zakaj smo proti. Naj se v Sloveniji več vlaga v infrastrukturo, naj se ukinejo navijaške kletke, naj mediji ne zavajajo z namišljenim huliganizmom, naj se ustvarja pozitivna klima okoli vsega dogajanja v slovenskem nogometu, pa bo tudi naša liga enkrat močna.


Navijanje na zadnji reprezentančni tekmi ni bilo najboljše, komentar ?

Veliko naših članov se tekme niti ni udeležilo, kaj šele, da bi tekmi sami posvečali kaj preveč pozornosti. Jug so napolnili indijanci, ki so prišli sem zaradi cene kart 5 eur, in s tem že avtomatsko pade atmosfera. Verjetno je zadnji čas, da se reprezentančne tekme prestavijo izven Maribora, glede na najnovejše zdrahe med predsednikom NZS in igralci, pa verjetno ni daleč razpad sistema, kot smo jim že bili priča v preteklosti. No, mi bomo na reprezentanco še vedno hodili...

 
Art Optika
Domov Viole Intervju z vodstvom skupine pred nadaljevanjem prvenstva

Zadnje novice

Zadnje vsebine

Priljubljene vsebine